بهترین مارک سمعک های هوشمند در بازار ایران در سال 2019

بهترین مارک ها و برند های سمعک در ایران و جهان

امروزه تولیدکنندگان و برندهای متنوعی در زمینه طراحی و ساخت سمعک، تجهیزات و لوازم کمک شنوایی فعالیت می کنند که هر کدام از این برندها حائز نقاط قوت و مزیتهای مختلفی نسبت به یکدیگر هستند. تنوع برند از یک طرف و تنوع محصولات ارایه شده توسط هر کدام از این برندها از سمتی دیگر باعث شده است که انتخاب بهترین مارک سمعک به امری پیچیده و دشوار تبدیل گردد. متخصصین شنوایی با علم و آگاهی از این نقاط قوت و ضعف و براساس سبک زندگی و نیازهای شنوایی و بودجه شما، می توانند بهترین سمعک را به شما معرفی کنند. با این وجود بهتر است قبل از اینکه برای سمعکتان هزینه کنید با برندهای برتر و مشهور تولید کننده سمعک در جهان آشنا شوید. 7 برندی  که در ادامه معرفی شده اند، بهترین و معروف ترین برندهای تولید کننده سمعک در سطح جهانی هستند که بیشتر از 80 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده اند.

لازم به ذکر است ترتیب معرفی برندها دلیل بر شایستگی و یا عدم شایستگی آنها نسبت به سایر برندها نیست.


استارکی

شرکت استارکی

نام انگلیسی برند: Starkey

شرکت صاحب برند: Starkey Hearing Technologies

کشور مبدا برند: آمریکا

شرکت Starkey Hearing Technologies در سال 1967 توسط William Austin تاسیس شد. به عنوان تنها شرکت خصوصی آمریکایی در صنعت تولید سمعک و تجهیزات کمک شنوایی، شرکت استارکی در حال حاضر یکی از برترین تامین کنندگان راهکارهای شنوایی در سطح جهان به شمار می آید.

دفتر مرکزی استارکی در ایالت مینه سوتای آمریکا واقع شده است و علاوه بر برند استارکی، مالک برندهای Audibel، MicroTech و NuEar نیز است.

استارکی اولین شرکتی بود که توانست اولین سمعک داخل مجرای گوش – ITC و همچنین اولین سمعک نامریی داخل مجرای گوش (IIC) کاملا دیجیتال و قابل برنامه ریزی را به بازار معرفی کند. این شرکت همچنین اولین شرکت تولید کننده سمعک بود که از مواد نانوتکنولوژی برای افزایش میزان مقاومت سمعک در برابر آب، رطوبت و گردوخاک استفاده کرد و به ارایه راهکارهایی برای شنوایی بهتر در محیط های پر سروصدا و شلوغ و مدیریت نویز پرداخت.

سمعک سازگار با آیفون Halo 2، توانست در سال 2017 جایزه Interactive Innovations Award را کسب کند و در سال 2015 توانست جایزه ارزشمند Silver Edison Prize را برای طراحی مبتکرانه به خود اختصاص دهد. سمعک هیلو 2 می تواند بطور مستقیم به گوشی های آیفون متصل شود و با کمک ویژگی GPS Geo Tagging بطور اتوماتیک تنظیمات سمعک را متناسب با محیط های که در آن قرار می گیرید، تغییر دهد. این سمعک همچنین قادر است بطور مستقیم و بدون نیاز به وسیله جانبی به گوشی آیفون متصل شده و بصورت یک هنزفری با کیفیت و قدرتمند صدای تماسهای تلفنی، موسیقی در حال پخش را بصورت استریو پخش کند.

اخیرا استارکی مدل جدیدتر سمعک Halo 2 تحت عنوان Halo iQ را معرفی کرده است.

این شرکت علاوه بر سمعک های ساخته شده برای گوشی های آیفون، طیف وسیعی از انواع سمعک های پیشرفته و بی سیم داخل گوشی و پشت گوشی را تحت عنوان Muse iQ در اختیار کاربران قرار می دهد که کیفیت صدای عالی و قابلیت های ارتباطی بی سیم پایداری را ارایه می کند.

بیشتر بدانید: سمعک استارکی و انواع آن


ریساند

شرکت ریسوند

نام انگلیسی برند: Resound

شرکت صاحب برند: GN Group

کشور مبدا برند: دانمارک

ریسوند در سال 1943 با نام Danavox توسط Gerd Rosenstand در دانمارک تاسیس شد و اولین سمعک خود را درسال 1947 روانه بازار کرد. ریسوند متعلق به گروه GN Group بوده که دفتر مرکزی آن در Ballerup دانمارک واقع شده است. گروه GN علاوه بر Resound، صاحب برند های اینترتون – Intertone و بلتون – Beltone نیز است.

ریسوند، اولین برندی بود که توانست نوآوری مهمی به اسم فشرده‌سازی بازه‌ی دینامیکی گسترده (Wide Dynamic Range Compression) ارائه دهد و در سال 1992 اولین سمعک مجهز به پردازش دیجیتالی صدا را روانه بازار کرد. ریسوند همچنین با ارایه Resound Air در سال 2003، توانست صدا را با کیفیت بالا و بدون مسدود کردن کامل مجرای گوش (Open Fit) توسط سمعک های خود ارایه دهد.

محبوبیت و شهرت ریسوند به خاطر ارایه سمعکهای سازگار و ساخته شده برای گوشی های آیفون (MFI) است که تحت عنوان سمعک های LiNX 3D معرفی گردید. سمعک های LiNX 3D تجربه شنیداری قدرتمند و طبیعی را به واسطه ویژگیهای هوشمند SmartHearing این شرکت، در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید با استفاده از نرم افزار Resound SmartApp صدای گوشی آیفونتان را بطور مستقیم و بدون نیاز به وسیله جانبی، به سمعکتان منتقل کنید. سمعک های LiNX 3D شفافیت و وضوح صداهای گفتاری را به میزان 30 درصد نسبت به سایر سمعک های موجود در بازار بهبود بخشیده و با بکارگیری سیستم پیشرفته کاهش نویز محیط و امکاناتی نظیر Binaural Directionality II و Spatial Sense راحتی شنیداری را در محیط های مختلف برای شما فراهم می سازد.

یکی دیگر از سمعک های پرفروش ریسوند، سمعک های پاور و قدرتمند ENZO 3D است که برای کم شنوایی شدید تا عمیق تجویز می شود و نظیر سمعک های خانواده LiNX 3D، سمعک ENZO 3D نیز قابلیت اتصال مستقیم به گوشی های آیفون را داراست.

بیشتر بدانید: سمعک ریسوند و انواع آن


زیمنس (سیگنیا)

شرکت سیگنیا - زیمنس

نام انگلیسی برند: Signia (Siemens)

شرکت صاحب برند: Sivantos

کشور مبدا برند: آلمان

زیمنس زمانی بزرگترین تولید کنند سمعک در جهان به شمار می آمد و از هر 4 سمعکی که در در دنیا تجویز می شد، یکی از آنها متلعق به برند زیمنس بود. زیمنس در زمینه استفاده از تکنولوژی بلوتوث در سمعک و همچنین بکارگیری سیستم سه بعدی اسکن قالب گوش از پیشگامان مطرح این عرصه بود. بخشی از زیمنس که مسئولیت تولید سمعک و تجهیزات کمک شنوایی را داشت توسط گروه Sivantos خریداری شد و از آن زمان به بعد سمعک های زیمنس تحت برند سیگنیا (SIgnia) وارد بازار شد.

سیگنیا طیف گسترده ای از سمعک های هوشمند و پیشرفته را در انواع نامریی داخل گوشی تا سمعک های قدرتمند پاور و سوپر پاور را با قابلیت های ارتباطی بی سیم و با تجهیزات جانبی کارآمد تولید می کند. این برند عمده محبوبیتش به خاطر صدای طبیعی سمعک و همچنین دوام بالای سمعک است و اخیرا در سری سمعک های Nx از تکنولوژی منحصربفرد OVP استفاده کرده است که باعث می شود شما صدای خودتان را بطور طبیعی از سمعکتان بشنوید و در نتیجه راحت تر به سمعکتان عادت کنید.

بیشتر بدانید: سمعک زیمنس (سیگنیا) و انواع آن


ویدکس

شرکت ویدکس

نام انگلیسی برند: Widex

شرکت صاحب برند: WIdex

کشور مبدا برند: دانمارک

ویدکس شرکت دانمارکی است که بصورت خانوادگی اداره می شود و در سال 1956 تاسیس شد. سمعک های ویدکس به خاطر ارایه صدای بسیار طبیعی و شفاف که اغلب از آن به عنوان “صدای ویدکس – Widex Sound” یاد می شود، در بین متخصصین شنوایی و همچنین کاربران سمعک از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و وفاداری و علاقمندی به برند ویدکس به حدی است که افرادی که از سمعک های ویدکس استفاده کرده اند حاضر نیستند سمعکشان را با برند دیگری جایگزین کنند.

ویدکس اولین شرکتی بود که توانست سمعک ویژه کودکان را طراحی و تولید کند و همچنین اولین سمعک داخل گوشی دیجیتال برای اولین بار توسط ویدکس به بازار عرضه گردید.

ویدکس همچنین تکنولوژی انحصاری طراحی قالب‌های شخصی سازی شده سمعک به کمک لیزر و مدلسازی کامپیوتری را به نام خود ثبت کرد. این تکنولوژی، CAMISHA نام داشت که مخففی از عبارت “طراحی قالب سمعک به صورت سفارشی به کمک کامپیوتر” (Computer-aided manufacturing of individual shells for hearing aids) بود که نوآوری بسیار مهمی محسوب می‌شد و نحوه‌ی ساخت قالب‌های سمعک را برای همیشه در صنعت تولید سمعک تغییر داد.

ویدکس مدلهای متنوعی از انواع سمعک های نامریی و داخل گوشی و همچنین سمعک های گیرنده داخل گوش و پشت گوشی را در سطوح مختلف تکنولوژی و قیمتی تولید می کند. جدید ترین سمعک ویدکس تحت عنوان Widex Evoke اولین سمعک در جهان است که قابلیت Machine Learning دارد و به مفهوم واقعی اولین سمعک هوشمند در دنیا است.

سمعک های سری Beyound ویدکس مجهز به تکنولوژی بلوتوث بوده و می تواند بطور مستقیم به گوشی های آیفون متصل شود صدای تماس ها، موسیقی در حال پخش و … را بصورت وایرلس از گوشی موبایل دریافت کند. سمعک Beyond از جدید ترین و پیشرفته ترین امکانات شنیداری نظیر Soft Level Noise Reduction و همچنین Smart Wind Manager برای کاهش نویز محیط و نویز ناشی از وزش باد بهره می برد.

بیشتر بدانید: سمعک ویدکس و انواع آن


اتیکن

شرکت اتیکن

نام انگلیسی برند: Oticon

شرکت صاحب برند: William Demant Holding Group

کشور مبدا برند: دانمارک

اتیکن در سال 1904 توسط Hans Demant برای کمک به همسرش که مشکل شنوایی داشت ،در دانمارک تاسیس شد و بعدا توسط پسرش William Demant اداره گردید و در حال حاضر نیز متعلق به گروه هلدینگ William Demant Holding Group به فعالیت خود ادامه می دهد. این گروه علاوه بر برند اتیکن صاحب برندهای برنافون – Bernafon و سونیک اینوویشنز – Sonic Innovations نیز است.

اتیکن ماموریت خود را بر محوریت “اول مردم – People First” بنا نهاده است و بر همین اساس توانسته است به پیشرفتهای چشمگیری در حوزه تحقیق و توسعه لوازم و تجهیزات کمک شنوایی و سمعک نائل گردد و بیش از 20 جایزه بین المللی را در این زمینه کسب نماید.

اتیکن اولین سمعک کاملا دیجیتال را تحت عنوان DigiFocus روانه بازار کرد و با معرفی نسل جدید سمعک های خود تحت عنوان Oticon Opn، اولین سمعک مجهز به تکنولوژی “اینترنت اشیا – IoT” را  معرفی نمود. امروزه تمرکز این برند بر روی تکنولوژی های شخصی سازی تجویز سمعک جهت راحتی بیشتر شنیداری تحت عنوان تکنولوژی BrainHearing معطوف است.

امروزه اتیکن طیف کاملی از سمعک های پیشرفته و هوشمند را در سایزها و شکل های متنوع و سطوح تکنولوژی و قیمتی مختلف برای کمک به حل مشکلات و چالشهای شنوایی افراد کم شنوا طراحی و تولید می کند. جدیدترین نسل سمعک های اتیکن که بر پایه پلتفرم فوق سریع Velox طراحی شده است، تحت عنوان Oticon Opn از مجموعه ای از الگوریتمهای پیشرفته پردازشی با نام BrainHearing Technologies برای کمک به عملکرد مغز در فرآیند شنوایی، بهره می برد. سمعک های Opn دامنه شنوایی شما را گسترده تر ساخته وتمامی صداهای محیط اطرافتان را دریافت می کند و مغز شما را برای شنیدن آنچه که نیاز دارید، توانمند می سازد.

بیشتر بدانید: سمعک اتیکن و انواع آن


فوناک

شرکت فوناک - Phonak

نام انگلیسی برند: Phonak

شرکت صاحب برند: Sonova Holding AG

کشور مبدا برند: سوئیس

فوناک یکی از بزرگترین و معتبرترین تولید کنندگان تجهیزات کمک شنوایی و سمعک بوده که در زمینه ارایه راهکار های شنوایی برای کودکان شهرت جهانی دارد. دفتر مرکزی فوناک در کشور سوئیس واقع است و یکی از برندهای مطرح هلدینگ سونووا – Sonova Holding AG محسوب می شود. شرکت Sonova علاوه بر برند فوناک، مالک برندهای یونترون، هانساتون و لیریک نیز است.

Sonova در سال 2009 شرکت Advanced Bionics را که در زمینه اپملنت حلزون شنوایی (کاشت حلزون) فعالیت می کند را خریداری کرد.

سمعک های ارایه شده توسط فوناک نسبت به سایر برندها از تنوع بیشتری برخوردار است. فوناک سمعک های پیشرفته متعددی را تولید می کند که می توان به سمعک Audeo B-R اشاره کرد که از پلتفرم جدید این برند تحت عنوان Belong قدرت می گیرد. این سمعک مجهز به باتری های قابل شارژ لیتیوم – یونی بوده که با یکبار شارژ 3 ساعته می تواند به مدت 24 ساعت بدون وقفه کار کند. سمعک Naida V از دسته سمعک های پاور و سوپر پاور فوناک است که برای افت شنوایی شدید تا عمیق تجویز می شود.

بیشتر بدانید: سمعک فوناک و انواع آن


یونیترون

نام انگلیسی برند: Unitron

شرکت صاحب برند: Sonova Holding AG

کشور مبدا برند: کانادا

یونیترون برند کانادایی تولید کننده سمعک و تجهیزات شنوایی است که به خاطر طراحی کاربر محور و تمرکز این برند  بر راحتی استفاده از سمعک و جنبه های ظاهری و زیبایی محصولاتش توانسته است جوایز متعددی را از موسسات معتبری نظیر Red Dot Design و IF Product Design کسب نماید.

یونیترون در کنار فوناک یکی از برندهای قدرتمند هلدینگ سونووا – Sonova به شمار می آید که در بیش از 19 کشور جهان نمایندگی انحصاری و در 46 کشور نمایندگی غیر انحصاری دارد.

سمعک های یونیترون به گونه ای طراحی می شوند که بصورت یکپارچه به بخشی از زندگی افراد کم شنوا تبدیل شده و هر گونه مانعی که بر سر راه آنها برای رسیدن به یک تجربه شنیداری لذت بخش و عالی وجود دارد را از میان بردارند.

سمعک های Moxi یونیترون، کوچکترین سمعک های از نوع گیرنده داخل مجرای گوش (RIC) در جهان محسوب می شود که بر پایه پلتفرم جدید این شرکت تحت عنوان Tempus طراحی و ساخته شده اند. برای افرادی که علاقمند به سمعک های قابل شارژ هستند، یونیترون سمعک Moxi R را معرفی کرده است که مجهز به باتری های یکپارچه لیتیوم – یونی است.

پلتفرم Tempus نسبت به پلتفرم قبلی یونیترون که North نام داشت، توانسته است دقت تشخیص گفتار و همچنین توانایی شناساسی منبع صدا را به میزان 50 درصد بهبود بخشد.

بیشتر بدانید: سمعک یونیترون و انواع آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید