سمعک داخل گوشی – ITE

نام انگلیسی: In The Ear – ITE

سمعک داخل گوشی - ITE

سمعک داخل گوشی که به آن سمعک ITE و یا سمعک In The Ear نیز گفته می شود، در قسمت گودی گوش خارجی و ابتدای مجرای گوش قرار می گیرد. این نوع سمعک از دسته سمعک های سفارشی بوده که بر اساس قالبی که از گوش شما تهیه می شود، توسط لابراتوار سمعک، ساخته می شود. کلیه اجزای تشکیل دهنده سمعک داخل گوشی (میکروفون، مدارات الکترونیکی، بلندگو، باتری و …) داخل یک قالب و یا پوسته پلاستیکی قرار می گیرد.

سمعک های داخل گوشی می توانند بصورت Full Shell و یا Half Shell ساخته شوند. سمعک های داخل گوشی Full Shell بزرگتر از سمعک های داخل گوشی Half Shell هستند و قسمت بیشتری از گوش خارجی را می پوشانند.

این سمعک نسبت به سمعک های نامریی (IIC) و سمعک های کاملا داخل کانال (CIC) و سمعک داخل کانال گوش (ITC) ابعاد بزرگتری دارد و بیشتر در معرض دید قرار می گیرد ولی در مقایسه با آنها از توان تقویت کنندگی بالایی برخوردار است و می تواند شامل امکانات بی سیم، بلوتوث، تلکویل و دکمه های کنترلی برای تنظیم بلندی صدا و تغییر برنامه های سمعک باشد.

سمعک داخل گوشی برای افت شنوایی ملایم تا نسبتا شدید تجویز می شود و می توان براساس رنگ مو و پوست، رنگ دلخواه را برای پوسته سمعک انتخاب کرد. در این نوع سمعک معمولا از باتری های سایز 13 استفاده می شود.

مزایای سمعک داخل گوشی

  • قدرت تقویت کنندگی زیادی نسبت به سمعک های داخل مجرای گوش دارد
  • برای افرادی که کنترل حرکات دست برای آنها سخت است و مشکل بینایی دارند، مناسب است
  • در بعضی از مدلها، از میکروفونهای جهت دار برای بهبود درک گفتار و کاهش نویز محیط استفاده شده است.
  • استفاده از آن راحت است
  • دکمه های کنترلی بر روی سمعک وجود دارد
  • نسبت به سایر سمعک هایی که درون مجرای گوش قرار می گیرند، باتری های بزرگتری بکار برده می شود و درنتیجه سمعک مدت زمان بیشتری می تواند بدون تعویض باتری کار کند.

معایب سمعک داخل گوشی

  • نسب به سمعکهایی که درون مجرای گوش قرار می گیرند، بزرگتر بوده و بیشتر در معرض دید قرار می گیرد
  • ممکن است در طول زمان به علت تغییراتی که در شکل آناتومیک گوش خارجی رخ می دهد، نیاز به قالب گیری و ساخت مجدد سمعک باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید