سمعک ساخته شده برای آیفون

امروز سمعک هایی که برای گوشی های آیفون ساخته شده اند، محبوبیت بسیار زیادی را در بین استفاده کنندگان سمعک بدست آورده اند. سمعک های ساخته شده برای گوشی های آیفون که اصطلاحا به آنها MFI گفته می شود (MFI مخفف کلمه Made For IPone است)، برای اولین بار توسط شرکت ریسوند در سری سمعک های LiNX به بازار عرضه شد و سایر سازندگان برتر سمعک نیز شروع به طراحی و تولید سمعک های سازگار با آبفون کردند.

سمعک های سازگار با گوشی های آیفون، از زمان عرضه اولیه آنها در سمعک های نسل اول لینکس ریسوند، پیشرفت های چشمگیری داشته اند. ریسوند نسل سوم این سمعک ها را در سری LiNX 3D روانه بازار کرد و استارکی نیز نسل سوم سمعک های MFI خود را در سری سمعک های Halo iQ در اختیار علاقمندان قرار داد. سایر برندهای برتر سمعک نظیر زیمنس (سیگنیا)، اتیکن، ویدکس و فوناک نیز سمعک های پیشرفته MFI را تولید و به بازار عرضه کردند. لازم به ذکر است که شرکت ریسوند، اولین شرکتی بود که توانست تکنولوژی MFI را در سمعکهای داخل گوشی پیاده سازی کند.

پیشرفت و تکامل تکنولوژی باعث گردید که پروتکل جدیدی از بلوتوث که توان مصرفی کمتری را مصرف می کند، ایجاد شود و سازندگان برتر سمعک با همکاری با شرکت اپل، توانستند ارتباط بین سمعک و محصولات شرکت اپل را بیش از پیش تقویت کنند.

نرم افزار بهینه سازی شده اپل

شرکت اپل همواره در حال بهینه سازی نرم افزار اختصاصی خود برای ایجاد ارتباط با سمعک ها و سازگاری با انواع مختلف آنها بوده  و شما را قادر می سازد تا با کمک نرم افزار، برخی از تنظیمات سمعک را کنترل کنید. با این وجود، برای اینکه بتوانید به قابلیتهای کنترلی بیشتری دست پیدا کنید، باید نرم افزار اختصاصی سمعک را که توسط تولید کننده سمعک، در دسترس است را در اختیار داشته باشید که عموما بصورت رایگان می توانید آنها را در گوشی آیفون خود نصب کنید.

پخش مستقیم صدا بدون نیاز با وسیله جانبی

اگر سبک زندگی فعالی دارید و دوست دارید هنگامی که ورزش می کنید و یا در حال رانندگی هستید، از موسیقی دلخواه خود لذت ببرید، سمعک های ساخته شده برای گوشی های آیفون، بهترین گزینه برای شما خواهند بود. این سمعک ها می توانند بطور مستقیم به گوشی آیفون شما متصل شوند و صدایی که در حال پخش شدن در گوشی آیفون شما است، با کیفیت عالی از طریق سمعک برای شما پخش شود بدون آنکه به هیچ گونه وسیله جانبی (استریمر) داشته باشید.

یکی از مزیتهای بسیار مهم دیگر سمعک های MFI، اینست که شما می توانید صدای تماسهای تلفنی خود را بطور مستقیم از طریق سمعک خود بشنوید و درو اقع سمعک شما تبدیل به یک هدست بلوتوث دار می شود!

لازم به ذکر است، در صورتیکه شما از طرفداران گوشی های اندروید باشید، برای استریمینگ و پخش صدای گوشی تلفن همراهتان نیاز به یک وسیله جانبی به نام استریمر هستید استریمر، یک وسیله جانبی است که عموما دور گردن شما قرار می گیرد و صدای تجهیزاتی که به آن متصل است، را به سمعک انتقال می دهد.

البته فوناک اخیرا سمعک Audeo B-Direct را تولید کرده است که اولین سمعک ساخته شده برای تمامی گوشی های مجهز به بلوتوث به شمار می آید و شما می توانید صدای هر گوشی مجهز به بلوتوث را بدون نیاز به استریمر بطور مستقیم از طریق سمعک پخش کنید.

ویژگیهای جذاب سمعک های ساخته شده برای آیفون

سمعک های سازگار با گوشی های آیفون، علاوه بر امکان استریمینگ مستقیم صدا از گوشی آیفون، امکانات زیادی را در اخیتار شما قرار می دهند. شما می توانید صدای سمعک خود را کم و زیاد کنید، از میزان شارژ باقی مانده باتری سمعک مطلع شوید، برنامه های سمعک را تغییر دهید.همچنین شما می توانید گوشی آیفون خود را به یک میکروفون تبدیل کنید و صدای آن را بطور مستقیم از سمعک خود بشنوید.

تعویض اتوماتیک برنامه های سمعک در محیطهای مختلف

یکی از ویژگیهای جالب سمعک های MFI، قابلیت Geotagging است. به کمک Geotagging شما می توانید برای مکانهای مختلف، تنظیمات خاصی را برای سمعک تعریف کنید و زمانی که شما وارد آن مکان می شوید، سمعک بطور اتوماتیک برنامه خود را تغییر داده  و تنظیماتی که شما قبلا برای آن محیط تعریف کرده بودید را انتخاب می کند.

سمعک خود را به راحتی پیدا کنید.

افراد همیشه سمعکشان را گم می کنند و یادشان نمی آید آخرین بار سمعک خود را کجا گذاشته اند!  درصورتیکه سمعک شما در محدوده بلوتوث گوشی آیفون شما باشد، به کمک نرم افزار سمعک، می توانید به راحتی موقعیت سمعک را شناسایی کنید حتی اگر سمعک شما باتری خالی کرده باشد! نرم افزار می تواند به کمک GPS، آخرین موقعیت مکانی که سمعک به گوشی آیفون متصل شده بود را ذخیره کند و به شما موقعیت دقیق سمعک را نشان دهد.

ساختار ظریف و پنهان

اغلب سمعک های ساخته شده برای گوشی های آیفون – حتی در مدلهای پشت گوشی – کوچک و بسیار ظریف هستند و اگر برای شما دیده نشدن سمعک، اهمیت زیادی دارد، سمعک های ساخته شده برای آیفون می توانند گزینه های خوبی برای شما باشند.

تکنولوژی بسیار پیشرفته

اخیرا تحولات چشمگیری در عرصه سمعکهای سازگار با آیفون در حال رخ دادن است. ریسوند قابلیت تنظیم دقیق سمعک از راه دور را در سمعکهای MFI خود پیاده سازی کرده است و زیمنس (سیگنیا) از اطلاعات سنسور های حرکتی گوشی های آیفون برای ارایه بهترین تجربه شنیداری برای مواردی که شما در حال حرکت و یا دویدن هستید، در سمعک های جدید خود بهره می برد. ویدکس نیز امکان بروزرسانی سیستم عامل سمعک را از طریق نرم افزار موبایل و بدون نیاز به مراجعه دوباره به کلینیک، فراهم ساخته است.

بررسی سمعک های سازگار با گوشی های آیفون

در حال حاضر تمامی برندها برتر تولید کننده سمعک (زیمنس – سیگنیا، ریسوند، فوناک، اتیکن، ویدکس، یونیترون و استارکی)، مدلهای مختلفی از سمعکهای سازگار با آیفون را در اختیار علاقمندان این نوع سمعک ها، قرار می دهند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

سمعک یونیترون Moxi All

سمعک Moxi All از شرکت یونیترون، قابلیت اتصال به هر گوشی موبایل مجهز به بلوتوث را دارد و علاوه بر این قابل شارژ هم است! به این سمعک ها که می توانند بدون وسیله جانبی به انواع گوشی های مجهز به بلوتوث متصل شوند، اصطلاحا سمعک های Mafe for Any و یا Made fo All گفته می شود. برخلاف سمعک های Made for iPhone که تنها می توانند به گوشی های آیفون بدون نیاز به وسیله جانبی متصل شوند، سمعک های Made For All، این قابلیت را دارند که به تمامی گوشی های موبایل صرف نظر از نوع سیستم عامل آنها، متصل شوند.

سمعک Moxi All در 5 سطح تکنولوژی و در 5 سطح قیمتی متفاوت عرضه می شود. این سمعک می تواند بصورت یک هندزفری کامل عمل کند بدون آنکه نیازی به وسیله جانبی برای برقرار ارتباط بین گوشی موبایل و سمعک باشد.

سمعک Moxi All قابلیت استریمینیگ موسیقی را ندارد و تنها می تواند صدای تماسهای برقرار شده را از گوشی دریافت کند ولی می توان با استفاده از TV Connector، صدای هر منبع صوتی که به این وسیله جانبی متصل است را با کیفیت بسیار بالا به سمعک انتقال داد.

سمعک ریسوند Enzo 3D

شرکت ریسوند که برای اولین بار مفهوم سمعک های سازگار و ساخته شده برای گوشی های آیفون (MFI) را به دنیا معرفی کرد، اخیرا سمعک های Enzo خود را که برای کم شنوایی شدید تا عمیق بکار برده می شود تحت پلتفرم جدید 3D روانه بازار کرده است.

سمعک Resound Enzo 3D سمعک بسیار قدرتمند مجهز به تکنولوژی MFI بوده و قابلیت استریمینگ مستقیم صدا و موسیقی از گوشی های آیفون را بدون نیاز به وسیله جانبی (استریمر) فراهم می سازد. اگر از گوشی های اندرویدی استفاده می کنید، می توانید با استفاده از وسیله جانبی Phone Clip+ صدا و موسیقی را از گوشی به سمعک و با کیفیتی بسیار بالا انتقال دهید.

سمعک Enzo 3D در 2 مدل پشت گوشی ET-88 و ET-98 و در 3 سطح تکنولوژی و قیمتی در اختیار علاقمندان این برند قرار می گیرد.

سمعک ET-88 کوچکتر بوده و از باتری سایز 13 استفاده می کند ولی مدل ET-98 بزرگتر و قویتر بوده و از باتری های سایز 675 برای تامین توان مصرفی سمعک استفاده می کند.

ریسوند در پلتفرم جدید 3D خود ویژگی Resound Assist را معرفی کرده است که به واسطه آن متخصصی شنوایی شما می تواند سمعک شما را از راه دور و بدون نیاز به حضور در کلینیک تنظیم کند.

سمعک ریسوند LiNX 3D

سمعک Resound LiNX 3D از جدیدترین تکنولوژی شرکت ریسوند برای ارایه بهترین تجربه شنیداری در محیطهای پیچیده، بهره می برد و با ارایه قابلیت Resound Assist انقلابی در صنعت Telecare در ابعاد گسترده ایجاد کرده است.

سمعک فوناک Audeo B-Direct

سمعک Phonak Audeo B-Direct نظیر سمعک Moxi All یونیترون، می تواند به هر گوشی موبایل مجهز به بلوتوث بدون نیاز به وسیله جانبی متصل شود و از دسته سمعک های Made For All محسوب می شود. این سمعک می تواند به یک هندزفری قدرتمند تبدیل شود و شما بدون اینکه نیاز به مسیله جانبی داشته باشید، می توانید به تماسهای تلفنی گوشی موبایلتان از طریق سمعک پاسخ دهید. صدای شما از طریق میکروفون های سمعک دریافت شده و از طریق بلوتوث به گوشی موبایل ارسال می شود. تفاوتی که این سمعک با سمعکهای MFI (ساخته شده برای گوشی های آیفون) دارد اینست که امکان استریمینگ موسیقی از گوشی موبایل وجود ندارد و تنها تماسهای تلفنی قابل استریم هستند. البته می توان با استفاده از TV Connector، صدای هر منبع صوتی نظیر تلویزیون و یا سیستم سنمای خانگی و … را با کیفیت صدای بسیار عالی به سمعک انتقال داد.

سمعک فوناک Audeo B-Direct از نوع سمعک های گیرنده داخل کانال گوش (RIC) بوده و از باتری های سایز 13 استفاده می کند و طبق ادعای شرکت فوناک، باتری این سمعک می تواند به مدت 6 روز توان مصرفی سمعک را تامین کند (1 ساعت تماس تلفنی و 3 ساعت تماشای تلویزیون در هر روز).

سمعک Audeo B-Direct در 3 سطح تکنولوژی و قیمت عرضه می شود.

سمعک های ساخته شده برای آیفون از شرکت زیمنس (سیگنیا)

زیمنس (اخیرا تحت برند سیگنیا سمعک های خود را تولید می کند) اولین سمعک سازگار با گوشی های آیفون را در سری پرایمکس و با سمعک Pure 13 BT Primax به بازار عرضه کرد.

اخیر سیگنیا پلتفرم جدید خود را تحت عنوان Nx معرفی کرده است که از ویژگی های بارز آن، می توان به تکنولوژی Own Voice Processing اشاره کرد که به واسطه این تکنولوژی، صدای شما بطور متفاوت و مجزا از صداهای محیط پردازش می شود و تجربه جدیدی از شنوایی را برای شما رقم می زند.

سمعک زیمنس (سیگنیا) Pure 13 BT Primax

سمعک Pure 13 BT Primax از نوع سمعک های گیرنده داخل کانال گوش (RIC) بوده و اولین سمعک زیمنس با قابلیت اتصال مستقیم به گوشی های آیفون است که کیفیت صدای بی نظیر و ارتباط بلوتوثی پایدار و با ثبات بین سمعک و گوشی آیفون و عمر باتری عالی و امکان Teleacare (ارتباط از راه دور سمعک با متخصص شنوایی) را در کنار یکدیگر، در اختیار علاقمندان این برند قرار می دهد.

سمعک Pure 13 BT اولین سمعکی است که تجربه شنیداری دوگوشی HD را در کنار استریمینگ بلوتوثی صدا بین سمعک و گوشی آیفون فراهم می کند. این سمعک از باتری های سایز 13 برای تامین توان مصرفی خود بهره می برد و نظیر سایر سمعک های ساخته شده برای گوشی هاس آیفون، از استاندارد Low Energy (LE) بلوتوث استفاده می کند. همچنین به علت استفاده همزمان از دو رادیوی بی سیم در ساختمان سمعک، امکان برقراری ارتباط بی سیم بین دو سمعک (e2e) در کنار استریمینگ مستقیم از گوشی آیفون و بطور همزمان وجود دارد.

همچنین سمعک Pure 13 BT، اولین سمعکی است که می تواند از اطلاعات سنسور های حرکتی گوشی های آیفون برای پردازش صدا در محیط های خاص و درحال تغییر (زمانی که شما در حال راه رفتن و یا دویدن هستید) استفاده کند.

سمعک زیمنس (سیگنیا) Pure 13 Nx

این سمعک از نوع سمعک های گیرنده داخل کانال گوش (RIC) بوده و در واقع نسخه بروز شده سمعک Pure 13 BT Primax شرکت زیمنس (سیگنیا) است که با ارایه تکنولوژی OVP برای اولین بار، صدای شما بطور مجزا از صداهای محیط پردازش می شود. از ویژگیهای بارز این سمعک می توان به ارتباط بلوتوثی پایدار با گوشی های آیفون، استریمینگ مستقیم صدا و موسیقی از گوشی آیفون به سمعک و بدون نیاز به وسیله جانبی، نرم افزار myControl App اشاره کرد.

در طراحی این سمعک، یک نوع دکمه فشاری (Rocker Switch) برای تنظیم بلندی صدای سمعک و تعویض برنامه های آن تعبیه شده است. سمعک Pure 13 Nx در برابر رطوبت و گرد و خاک مقاوم بوده و دارای استاندارد IP68 است. این سمعک در 4 سطح تکنولوژی و قیمت عرضه می شود.

سمعک زیمنس (سیگنیا) Pure 312 Nx

این سمعک نظیر سمعک Pure 13 Nx، از نوع سمعک های گیرنده داخل کانال گوش (RIC) شرکت زیمنس (سیگنیا) بوده که مجهز به تکنولوژی MFI (ساخته شده برای گوشی های آیفون) است و از تکنولوژی OVP (پردازش مجزای صدای فرد) و Telecare 3.0 بهره مند است.

سمعک Signia Pure 312 Nx از باتری هاس سایز 312 برای تامین توان مصرفی سمعک استفاده می کند و دارای استاندارد IP68 است. در طراحی این سمعک از یک دکمه فشاری (Rocker Switch) برای کم و زیاد کردن بلندی صدای سمعک و همچنین تعویض برنامه های سمعک استفاده شده است.

سمعک زیمنس (سیگنیا) Motion 13 Nx

این سمعک از نوع سمعک های پشت گوشی (BTE) بوده که از باتری های سایز 13 استفاده می کند و سازگار با گوشی های آیفون است. نظیر سمعک های Pure 13 Nx و Pure 312 Nx، مجهز به تکنولوژی OVP و Telecare 3.0 بوده و در طراحی آن از دکمه فشاری (Rocker Switch) برای تنظیم بلندی صدای سمعک و تعویض برنامه های آن استفاده شده است. سمعک Motion 13 Nx مجهز به تلکویل نیز است و میزان مقاومت آن در برابر رطوبت و گرد و خاک از استاندارد IP67 پیروی می کند

سمعک ویدکس Beyond

سمعک Beyond اولین سمعک ساخته شده برای گوشی های آیفون از شرکت محبوب ویدکس است. این سمعک را می توان نسخه تغییر یافته سمعک Fusion مبتنی بر تکنولوژی Unique دانست که در ساختمان آن از 3 رادیوی مجزا استفاده شده است. یکی از رادیو ها برای تلکویل و دیگری برای Widex Link و رادیوی جدید برای برقرار ارتباط بلوتوثی مستقیم با گوشی های آیفون بکار می رود.

سمعک Widex Beyond، از نوع سمعک های گیرنده داخل کانال گوش (RIC) است و در 4 سطح تکنولوژی و قیمت (440, 330, 220, 100) عرضه می شود.

لازم به ذکر است که سمعکهای ویدکس به خاطر ارایه صدای بسیار واضح و شفاف، از محبوبیت و شهرت خاصی در بین استفاده کنندگان سمعک و حتی متخصصی شنوایی، برخوردار است.

سمعک استارکی Halo 2

سمعک Starkey Helo 2، جدیدترین سمعک سازگار با گوشی های آیفون از شرکت استارکی است که از تکنولوژی های پلتفرم Syndergy برخوردار است. سینرژی اولین پلتفرمی است که از پردازشگر 4 هسته ای دوقلو برای پردازش صدا استفاده می کند که تجربه شنیداری بسیار دقیق و لذت بخشی را فراهم می سازد. پلتفرم Syndergy در کنار سیستم عامل Acuity استارکی، امکان پردازش انحصاری و مجزای صدا و موسیقی را برای اولین بار در اختیار افراد قرار می دهد.

سمعک هیلو 2، در سه سطح تکنولوژی i2400, i2000, i1600 و در دو مدل RIC 13 و RIC 312 عرضه می شود. (RIC به سمعک های گیرنده داخل کانال گوش گفته می شود).

سمعک اتیکن Opn

سمعک Oticon Opn اولین سمعک ساخته شده برای گوشی های آیفون از شرکت اتیکن است که می تواند بطور مستقیم و بدون نیاز به وسیله جانبی، صدا و موسیقی را از گوشی آیفون به سمعک انتقال دهد. این سمعک بسیار طریف و کوچک بوده (miniRITE) و تقریبا از دید پنهان می ماند.

سمعک Opn اولین سمعکی است که می تواند از طریق اینترنت به شبکه IFTTT.Com متصل شود. اگر می خواهید چراغهای منزلتان با روشن کردن سمعک، بطور اتوماتیک روشن شوند و یا هنگامی که کسی زنگ در منزلتان را به صدا در می آورد ، از طریق یک اعلان صوتی که از طریق سمعکتان پخش می شود، با خبر شوید، از امکانات نا محدود شبکه IFTTT به حساب می آید.

سمعک Oticon Opn در سه مدل miniRITE, miniRITE-T و BTE13 PP و در 3 سطح تکنولوژی و قیمت مختلف عرضه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید