سمعک اتیکن Nera2

سمعک پیرفته (Advanced) اتیکن Nera2 از برند دانمارکی اتیکن و از خانواده سمعک های Performance line، برپایه پاتفرم پیشرفته Inium Sense طراحی و ساخته شده است که می تواند تا 30 درصد توان پردازشی بیشتری را برای تکنولوژی های BrainHearing فراهم کند. این توان پردازشی بالا به شما کمک می کند که حتی در محیط های پر چالش شنیداری، با تلاش کمتر و با راحتی بیشتر، صداها را بشنوید.

همه قسمتهای پوسته سمعک Nera2 برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و گرد و خاک با مواد نانو پوشیده شده اند تا از گیرنده و مدارات داخل سمعک به خوبی محافظت شود.

از ویژگیهای بارز پلتفرم جدید Inium Sense بکاررفته در سمعکهای Nera2 اتیکن می توان به تکنولوژی های زیر اشاره کرد:

Soft Speech Booster

این تکنولوژی صداهای فرکانس بالا را تقویت کرده و توانایی درک صداهای آهسته گفتاری (Soft Speech) را به میزان 20 درصد افزایش می دهد. افرادی که دچار افت شنوایی در محدوده فرکانس های بالا هستند، معمولا شروع و پایان کلمات را به درستی تشخیص نمی دهند و در گفتگو های روزمره دچار مشکل می شوند. Soft Speech Booster، صداهای فرکانس بالا را به محدوده شنیداری فرد انتقال می دهد و درنتیجه فرد می تواند این صداها را بشنود.

Spatial Sound Advanced

این تکنولوژی برپایه سیستم شنوایی دوگوشی (Binaural) بی سیم عمل می کند و به شما در جهت یابی منبع صدا کمک می کند.

YouMatic

این ویژگی برای شرایط مختلف شنیداری طراحی شده است و می تواند تا 5 پروفایل شنیداری که براساس نیازها و تمایلات شما تنظیم شده است را شامل شود.

Free Focus

این تکنولوژی عملکرد میکروفونهای جهت دار سمعک را کنترل کرده و می تواند تمرکز را بر روی صدا های مقابل، پشت سر، سمت چپ / راست و یا تمامی جهات قرار دهد.

Inium Sense Feedback Shield

سیستم مدیریت فیدبک Inium Sense Feedback Shield به واسطه توان پردازشی بالای پلتفرم Inium Sense، قادر به شناسایی سریع فیدبک (سوت کشیدن سمعک) بوده و می تواند بطور موثر از وقوع آن جلوگیری کند. این تکنولوژی تنها زمانی وارد عمل می شود که احتمال وقوع فیدبک توسط سمعک تشخیص داده شود.

Tinnitus SoundSupport

تکنولوژی جدید اتیکن برای رهایی از وزوز گوش با پخش صداهای آرامش بخش.

 

 

انواع سمعک Oticon Nera2 از لحاظ شکل و نحوه قرار گیری در گوش

سمعک Nera2 در انواع مدلهای پشت گوشی، پشت گوشی پاور، گیرنده داخل گوش و داخل گوشی و نامریی عرضه می شود. مدل های پشت گوشی و گیرنده (رسیور) داخل گوش Nera2 در برابر نفوذ آب، رطوبت و گرد وغبار تحت استاندارد IP58 مقاوم هستند و مدلهای داخل گوشی استاندارد IP68 دارند.

designRITE

این مدل کوچکترین سمعک گیرنده داخل گوش (RITE) است که ترکیبی زیبا از طراحی منحصربفرد و کیفیت بسیار عالی صدا را برای شما فراهم می کند. از ویژگیهای این سمعک می توان به تکنولوژی وایرلس و سازگاری با لوازم جانبی ConnectLine و Remote Control اشاره کرد. این سمعک از باتری سایز 10 استفاده می کند.

miniRITE

این سمعک از نوع گیرنده داخل کانال گوش (RITE) بوده و استفاده از آن بسیار راحت است. دارای تکنولوژی وایرلس (بی سیم) و مجهز به میکروفون های جهت دار بوده و در طراحی آن از دکمه فشاری برای تنظیم بلندی صدای سمعک و همچنین برنامه های شنیداری آن استفاده شده است. این سمعک از باتری سایز 312 برای تامین توان مصرفی استفاده می کند و با تجهیزات جانبی ConnectLine سازگار است.

RITE

این مدل از سمعک Nera2 نیز از نوع گیرنده داخل گوش (RITE) بوده و به واسطه وجود دکمه های کنترلی روی بدنه سمعک، استفاده از آن راحت است. از ویژگیهای این سمعک می توان به تلکویل، میکروفونهای جهت دار، سازگاری با سیستمهای FM و دکمه فشاری دوبل برای کم و زیاد کردن صدای سمعک و همچنین تغییر برنامه های آن اشاره کرد. این سمعک نیز مشابه بقیه مدلها، دارای تکنولوژی بی سیم بوده و با تجهیزات جانبی ConnectLine سازگار است. باتری بکار رفته در این سمعک از نوع 312 است.

miniBTE

این مدل، کوچکترین سمعک پشت گوشی Nera2 به شمار می آید که برای انواع نیازهای شنوایی می توان از آن استفاده کرد. از ویژگیهای سمعک miniBTE می توان به تکنولوژی بی سیم، میکروفونهای جهت دار، دکمه کنترلی برای تنظیم بلندی صدا و برنامه های سمعک و سازگاری با وسایل جانبی ConnectLine اشاره کرد. این سمعک از باتری سایز 312 استفاده می کند.

BTE13

سمعک پشت گوشی با عملکرد بالا و استفاده راحت که می توان برای درجات مختلف افت شنوایی از آن استفاده کرد. از ویژگیهای آن می توان به تکنولوژی وایرلس، دکمه فشاری دوبل برای تغییر برنامه ها و بلندی صدای سمعک، تلکویل، سازگاری با سیستمهای FM، میکروفونهای جهت دار و همچنین سازگاری با دستگاه های ConnectLine اشاره کرد. باتری بکار رفته در این مدل از نوع 13 است.

BTE Plus Power

سمعک پاور Nera2 که برای افت شنوایی شدید تا عمیق بکار می رود که در مقایسه با سایر سمعک های پاور موجود در بازار کوچکتر بوده و استفاده از آن بی راحت و بی دردسر است. این مدل نیز مشابه مدل BTE، از باتری سایز 13 استفاده می کند. از ویژگیهای سمعک BTE Plus Power می توان به میکروفونهای جهت دار، تکنولوژی بی سیم، تلکویل، دکمه های فشاری، سازگاری با سیستم های FM و تجهیزات جانبی ConnecLine اشاره کرد.

IIC

سمعک نامریی (IIC) اتیکن Nera2 که در دو مدل بی سیم و فاقد تکنولوژی بی سیم عرضه می شود. در مدل بی سیم، امکان اتصال به تجهیزات جانبی ConnectLine وجود دارد. این سمعک از باتری سایز 10 استفاده می کند.

CIC

سمعک تقریبا نامریی (CIC) اتیکن Nera2 که مشابه مدل IIC، در دو مدل بی سیم و فاقد تکنولوژی بی سیم عرضه می شود که در مدل بی سیم امکان اتصال به وسایل جانبی ConnectLine وجود دارد. مدل CIC برخلاف مدل IIC می تواند مجهز به دکمه کنترلی برای تنظیم صدا و برنامه های شنیداری سمعک باشد. این سمعک نیز مشابه سمعک نامریی، از باتری سایز 10 استفاده می کند.

ITC

این مدل از نوع داخل کانال گوش (ITC) بوده و کمی بزرگتر از مدلهای CIC و IIC است ولی در عین حال می توان امکاناتی نظیر تکنولوژی وایرلس (بی سیم)، میکروفونهای جهت دار، تلکویل، دکمه کنترلی برای صدا و برنامه های سمعک را در آن تعبیه کرد. این سمعک درصورت بی سیم بودن می تواند به تجهیزات جانبی ConnecLine متصل شود. باتری بکار رفته در این مدل از نوع 312 است.

ITE Half Shell

سمعک داخل گوشی Half Shell که در دو مدل بی سیم و فاقد تکنولوژی بی سیم عرضه می شود. امکانات این سمعک مشابه مدل ITC است. این سمعک در قسمت خارجی کانال گوش قرار می گیرد و قرار دادن آن در گوش راحت تر است. این سمعک از باتری سایز 312 استفاده می کند.

ITE Full Shell

مدل داخل گوشی Full Shell با توان تقویت کنندگی بالا و مجهز به میکروفونهای جهت دار که می تواند دارای تکنولوژی وایرلس باشد (اختیاری). همچنین می توان امکاناتی نظیر دکمه کنترلی برای صدا و برنامه های سمعک و تلکویل را نیز به آن اضافه کرد. نوع بی سیم، قابلیت اتصال به تجهیزات ConnectLine دارد.باتری بکار رفته از نوع 13 است.

 

سطوح تکنولوژی و قیمت سمعک اتیکن Nera2

این سمعک در دو سطح تکنولوژی و قیمتی Nera2 و Nera2 Pro عرضه می شود که پیشرفته ترین امکانات در مدل Nera2 Pro ارایه می گردد و از قیمت بالاتری نسبت به مدل Nera2 برخوردار است. در جدول زیر می توانید امکانات و تکنولوژی های موجود در این دو مدل را مشاهده نمایید.

Features Oticon Nera2 Pro Oticon Nera2
Fitting formulas VAC+, NAL, DSL VAC+, NAL, DSL
Soft Speech Booster Yes Yes
Spatial Sound Advanced No
Binaural Processing (compression) Yes No
Binaural Synchronisation (automatics) Yes Yes
Binaural Coordination (PB operations) Yes Yes
YouMatic Advanced Advanced
Personal Profiles 3 3
Transient Management Yes Yes
Fitting Bandwidth* 8 kHz 8 kHz
Inium Sense feedback shield Yes Yes
Free Focus Advanced Advanced
Automatics Tri mode Tri mode
Back dir Yes Yes
Power Bass Yes Yes
Music Widening Yes Yes
Special Purpose programs (music, lecture etc.) Yes Yes
Learning Yes Yes
Fitting Bands 8 6
Frequency channels 16 16

 

نرم افزار موبایل و تجهیزات جانبی بی سیم سازگار با سمعک Nera2

ConnectLine مجموعه ای از تجهیزات و لوازم کمک شنیداری بی سیم است که سمعک شما را به دستگاه های ارتباطی، تلویزیون، سیستم های پخش خانگی و … متصل می سازد و سمعک شما را به یک هدست قدرتمند و حرفه ای تبدیل می کند. لوازم جانبی ConnectLine با سمعک های Alta2, Nera2, Ria2, Sensei و Dynamo سازگار است.

به کمک این لوازم می توانید به تماسهای تلفنی (موبایل و تلفن ثابت) پاسخ دهید، صدای تلویزیون و یا منابع صوتی دیگر را با کیفیت بالا و بطور مستقیم از سمعک دریافت کنید و با عزیزانتان تماسهای ویدیویی ( از طریق لپ تاپ و یا کامپیوتر شخصی) برقرار نمایید.

ConnectLine Streamer Pro

این دستگاه قلب تپنده مجموعه لوازم جانبی ConnectLine را تشکیل می دهد و علاوه بر امکان کنترل سمعک از راه دور، سمعک شما را به طیف وسیعی از انواع دستگاه های صوتی از طریق لوازم جانبی ConnectLine متصل می سازد. Streamer Pro، صدا را از تجهیزات صوتی متصل به آن دریافت کرده و به هر دو سمعک شما بطور همزمان منتقل می کند و سمعک های شما را به یک هدست بی سیم با کیفیت تبدیل می کند. کافیست این دستگاه را مثل یک پخش کننده MP3 دور گردن خود بیندازید و از طریق دکمه هایی که بر روی آن تعبیه شده است، حالت کاری دستگاه را بر روی تلویزیون، تلفن و یا میکروفون قرار دهید. Streamer Pro می تواند بصورت یک دستگاه کنترل از راه دور سمعک نیز عمل کند.

شما همچنین می توانید در مکانهایی که مجهز به سیستم لوپ هستند از تلکویل موجود در دستگاه Streamer Pro برای دریافت صدای در حال پخش بصورت بی سیم استفاده کنید.

دستگاه استریمر پرو همچنین دارای ورودی مخصوص برای گیرنده FM است. سیستم های FM در کلاس های درس دانش آموزان در مدارس و همچنین در دانشگاه ها کاربرد دارد.

این دستگاه دارای ورودی صدا (mini Jack) بوده که می توان از طریق آن هر منبع صوتی نظیر پخش کننده های MP3، لپ تاپ، تبلت و گوشی موبایل که دارای خروجی هدفون هستند را به استریمر پرو وصل کرد.

باتری این دستگاه می تواند به مدت 8 ساعت توان مصرفی لازم را تامین کند.

 

ConnectLine Phone 2.0

با استفاده از مبدل تلفن ثابت ConnectLine Phone 2.0 در کنار دستگاه Streamer Pro، به راحتی می توانید به تماسهای تلفن ثابت محل کار و یا منزلتان بصورت هندزفری پاسخ دهید. هنگام برقراری تماس، سمعک های شما بصورت هدست بی سیم عمل می کنند و میکروفون دستگاه Streamer Pro که دور گردن شما قرار گرفته است، صدای شما را دریافت کرده و به مبدل ارسال می کند.

 

ConnectLine TV 2.0

با کمک مبدل تلویزیون ConnectLine TV 2.0 در کنار دستگاه Streamer Pro، می توانید به صدای تلویزیون از طریق سمعکتان گوش دهید و حتی بلندی صدا را تنظیم کنید. صدای تلویزیون با کیفیت بالا و بدون تاخیر توسط مبدل به دستگاه Streamer Pro ارسال می شود و سپس به سمعک های شما هدایت می شود.

 

ConnectLine Microphone

یکی از چالشهایی که افراد کم شنوا با آن روبرو هستند، درک گفتار در محیط های پر سروصدا و شلوغ است. دستگاه ConnectLine Microphone می تواند به شما کمک کند تا در گفتگو های چهره به چهره، صدای فردی که در حال صحبت با او هستید را با وضوح بالا بشنوید. این میکروفون با استفاده از گیره به لباس فرد متصل می شود و صدای فرد را بطور بی سیم به دستگاه Streamer Pro منتقل می کند. دستگاه Streamer Pro صدای دریافتی از میکروفون را بطور وایرلس به سمعک شما هدایت می کند.

 

ConnectLine App

این نرم افزار، گوشی موبایل و یا تبلت شما را به یک دستگاه کنترل از راه دور نامحسوس تبدیل می کند. نرم افزار ConnectLine App برای هر دو سیستم عامل iOS و Android بطور رایگان قابل دانلود است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید