سمعکOpn S اتیکن – نسل جدید سمعک های Opn

سمعک اتیکن Opn S

زمانی که سمعک های Opn اتیکن توسط شرکت اتیکن برای اولین بار در سال 2016 روانه بازار گردید، به خاطر رویکرد کاملا مبتکرانه و جدید این شرکت در زمینه حذف نویز پس زمینه که متفاوت با سایر راهکار های مرسوم توسط برندهای دیگر بود، به یکی از محبوب ترین سمعک ها در ایران و در بازار های جهانی تبدیل شد و توانست جایگاه بسیار خوبی را در بین استفاده کنندگان سمعک و همچنین متخصصین شنوایی شناسی پیدا کند.

در این رویکرد نوآورانه که انقلابی را در مدیریت نویز پس زمینه ایجاد کرد، اتیکن به جای محدود کردن گستره شنوایی فرد و تمرکز بر روی تنها یک منبع گفتار و کاهش سایر منابع گفتاری کناری، حوزه شنوایی فرد را محدود نکرد و در نتیجه فرد توانست به یک آگاهی شنیداری 360 درجه از محیط اطراف دست پیدا کند و در عین حال که توانست جهت منابع گفتاری را تشخیص دهد. همچنین نویز و صداهای مزاحم نیز توسط این فن آوری فوق پیشرفته حذف گردید.

با ارایه این فن آوری و رویکرد جدید در مدیریت صداهای مزاحم محیطی توسط شرکت اتیکن، سایر برندهای معتبر تولید کننده سمعک نیز تکنولوژی های خود را در این زمینه ارتقا دادند و اتیکن نیز در نتیجه رقابت بوجود آمده نسل جدید سمعک های Opn خود را تحت عنوان Opn S معرفی کرد.

سمعک های نسل جدید Opn S مبتی بر تراشه های جدید Velox S هستند که نسخه ارتقا یافته تراشه های Velox این شرکت محسوب می شوند.

قدرت پردازش بالای نسل جدید این تراشه منجر به افزایش 15 درصدی درک گفتار در محیط های پر سروصدا و شلوغ شده که به نوبه خود باعث کاهش 10 درصدی در میزان تلاش فرد استفاده کننده سمعک در درک گفتار گردیده است. همچنین طبق مطالعات انجام شده این عوامل باعث افزایش 10 درصدی توانایی فرد در به یاد آوردی مطالب شده است.

سمعک های اتیکن سری Opn S، در سه سطح تکنولوژی و قیمتی Opn S1، Opn S2 و Opn S3 عرضه می شوند که سطح S1 پیشرفته ترین امکانات را در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهد.

ویژگیهای سمعک اتیکن Opn S

قابلیت شارژ مجدد

سمعک قابل شارژ اتیکن Opn S

راهکاری زیبا برای شارژ سمعک که با یکبار شارژ در طول شب (تنها با 3 ساعت شارژ سمعک می توانید به مدت 20 ساعت از آن استفاده کنید) می توان در کل روز بدون وقفه از سمعک استفاده کرد.

با بکارگیری سیستم آهنربایی (مگنت) و سیستم شارژ القایی (Induction Charging) در دستگاه شارژر، شما کافیست سمعکتان را داخل جایگاه شارژ رها کنید بدون آنکه نگران متصل نشدن پین های سمعک به جایگاه شارژر باشید. این ویژگی مخصوصا برای افرادی که مشکل لرزش دست دارند بسیار حائز اهمیت است.

درک گفتار در حد شنوایی نرمال:

درک گفتار در سمعک های اتیکن Opn S

یکی از بزرگ ترین چالشهایی که افراد کم شنوا با آن روبرو هستند در ک گفتار در محیط های پر سروصدا و شلوغ است خصوصا زمانی که چند نفر بطور همزمان در حال گفتگو هستند. سمعک Otıcon Opn S با بهره گیری از تکنولوژی های فوق پیشرفته این محدودیت ها را از سر راه شما بر می دارد.

این نسل از سمعک های اتیکن در مقایسه با نسل های پیشین به شما این قابلیت را می دهد که در محیط های چالش برانگیز  شنیداری (پر سروصدا، شلوغ) مشابه افرادی که شنوایی نرمال دارند با راحتی بیشتر  و خستگی کمتری در گفتگوها شرکت کنید

مطالعات نشان داده اند افرادی که از این سمعک استفاده می کنند درک گفتارشان در همان سطح افرادی است که شنوایی نرمال و طبیعی دارند.

مقاوم در برابر نفوذ رطوبت، آب و  گرد و غبار

سمعک های Opn S تحت استاندارد IP68 در برابر نفوذ ذرات ریز غبار و رطوبت مقاوم هستند. استاندارد IP68 بیشترین حد مقاومت یک وسیله در برابر نفوذ را نشان می دهد. در نتیجه اگر بطور اتفاقی سمعکتان در معرض آب و یا گرد و غبار به مدت کوتاه قرار گرفت لازم نیست نگران از کار افتادن سمعکتان باشید.

تجربه شنیداری 360 درجه

این سمعک با بهره مندی از تکنولوژی های بهینه سازی شده، می تواند دسترسی مغز شما را بصورت 360 درجه به صداهای مناسب محیط اطراف فراهم کند.

سمعک های نسل های پیشین به این صورت عمل می کردند که در محیط های شلوغ تنها بر روی یک گوینده (مثلا فردی که روبروی شما نشسته است) تمرکز می کردند و تمامی صداهای اطراف را کاهش می دادند.

عملکرد سیستم کاهش نویز رایج در سمعکها

در سمعک های سری Opn S تکنولوژی هایی به خدمت گرفته شده اند که به کمک آنها شما می توانید به صداهایی که نیاز به شنیدن آنها دارید (نظیر صداهای گفتاری) بصورت 360 درجه دسترسی داشته باشید و شما هستید که انتخاب می کنید بر روی چه صدایی تمرکز داشته باشید.

سیستم کاهش نویز پیشرفته در سمعک های Opn S اتیکون

نتیجه این فن آوری اینست که شما با خستگی و تلاش کمتر، می توانید بهتر بشنوید و گفتگو ها را حتی در محیط هایی که سروصدای زیادی وجود دارد (رستوران، میز شام و …) ، دنبال کنید.

ارتباط بی سیم (وایرلس) بدون دردسر و راحت

امکانات ارتباطی بی سیم سمعک Opn S

سمعک های Opn S امکاناتی فراتر از یک سمعک معمولی را در اختیار شما قرار می دهد. تکنولوژی هایی که در این سمعک ها به کار گرفته شده اند امکان برقراری ارتباط بی سیم  بین سمعک و دستگاه دلخواهتان را فراهم می سازد.

به  تماس های تلفنی گوشی همراه هوشمندتان بطور مستقیم و هندزفری پاسخ دهید

دستگاه ConnectClip یکی از تجهیزات جانبی اتیکن است که به شما کمک می کند از سمعکتان بصورت یک هندزفری بی سیم با کیفیت صدای عالی برای پاسخ دادن به تماس های تلفن همراهتان استفاده کنید. این دستگاه صدای فرد تماس گیرنده را بصورت بی سیم به سمعکتان منتقل کرده و صدای شما را از طریق میکروفون تعبیه شده بر روی آن دریافت نموده و به فرد تماس گیرنده ارسال می کند.

از موسیقی دلخواه در حال پخش در گوشی تلفن همراهتان لذت ببرید

سمعک های Opn S این قابلیت را دارند که بتوانند به گوشی های تلفن همراه آیفون (iPhone)، تبلت های آیپد (iPad) و یا پخش کننده های موسیقی آیپاد تاچ (iPod touch)  بطور مستقیم و بدون نیاز به وسیله جانبی و بصورت بی سیم متصل شوند و صدای موسیقی (و یا هر صدای دیگر) در حال پخش را با کیفیت بسیار بالا و بصورت استریو به داخل گوش شما منتقل کنند.

لازم به ذکر است که گوشی های هوشمند به غیر از آیفون و تجهیزات صوتی که مجهز به تکنولوژی بلوتوث هستند، می توانند از طریق دستگاه ConnectClip به سمعک متصل شوند.

صدای تلویزیونتان را بطور مستقیم از سمعکتان بشنوید

با استفاده از یک مبدل (TV Adapter) شما می توانید صدای تلویزیون را بطور بی سیم از طریق سمعکتان بشنوید و از برنامه دلخواهتان با بلندی صدایی که مطلوب شما است لذت ببرید.

توانایی های شنیداری تان را با استفاده از اپلیکیشن Oticon ON ارتقا دهید

با اپلیکیشن Oticon ON شما به راحتی می توانید سمعکتان را کنترل کرده و به طیف وسیعی از امکانات و قابلیتهای ارتباطی دسترسی داشته باشید.

فن آوری پیشرفته حذف فیدبک (سوت کشیدن سمعک)

با سمعک های Opn S اتیکن برای همیشه از صدای مزاحم سوت کشیدن سمعک خداحافظی کنید!

فیدبک کردن سمعک که افراد بصورت صدای آزار دهنده سوت کشیدن، آن را تجربه می کنند زمانی اتفاق می افتد که صدا از کانال گوش شما اصطلاحا نشت و یا فرار کرده و دوباره توسط سمعک تقویت می شود و معمولا زمانی اتفاق می افتد که چیزی در مجاورت سمعک شما قرار می گیرد . مثلا زمانی که کسی را در آغوش می گیرید و یا گوشی تلفن را بر روی گوشتان قرار می دهید.

فن آوری فوق پیشرفته OpenSound Optimizer بکار رفته در سمعک های Opn S نسبت به نسل پیشین خود بهینه شده و صداهای مزاحم سوت کشیدن سمعک را حتی قبل از اینکه اتفاق بیفتند آشکار کرده و آنها را حذف می کند.

شرکت اتیکن در سری جدید فن آوری OpenSound Optimizer ادعا می کند که می تواند آستانه را به اندازه 6 دسیبل قبل از اینکه شما شروع به فهمیدن فیدبک کنید، افزایش دهد که به نوبه خود باعث افزایش 30 درصدی دسترسی شما به واکه های گفتاری شده که در نهایت منجر به درک گفتار بهتر و مطلوب تر می شود.

این فن آوری پیشرفته به واسطه تراشه های قدرتمند و پرسرعت Velox S می تواند در هر ثانیه 56 هزار بار صدای تقویت شده را آنالیز کند و در نتیجه زمانی که تشخیص دهد فیدبک در حال اتفاق افتادن است در کسری از ثانیه از وقوع آن جلوگیری نماید.

در سایه این فن آوری، عزیزانتان را با آرامش خاطر و بدون نگرانی از فیدبک کردن و  سوت کشیدن سمعک در آغوش بگیرید!

سایر ویژگیهایی که تجربه شنیداری شما را بهبود می بخشند

برقراری ارتباط با دستگاه های دارای قابلیت IFTTT

 

سمعک های اتیکن می توانند از طریق شبکه (IFTTT.COM اگر این آنگاه آن! – If This Then That) به اینترنت متصل شوند. IFTTT یک سرویس مبتنی بر اینترنت بوده که با سرعت زیادی در حال توسعه است و این امکان را برای شما فراهم می سازد که سمعکتان را با سایر دستگاه ها و خدماتی که به این شبکه متصل هستند، یکپارچه کنید.

بطور مثال می توانید روشنایی منزلتان را با کمک این سرویس و از طریق سمعکتان کنترل کنید، ایمیل هایتان را بخوانید و …

رهایی از وزوز گوش

 

با کمک ویژگی Tinnitus Sound Support در سمعک های اتیکون، می توانید مشکلات وزوز گوشتان را مدیریت کنید. این ویژگی صداهای آرامش بخشی مثل صدای اقیانوس تولید می کند که می توانید بر اساس نیازهای شنیداری تان آنها را شخصی سازی کنید.

انواع سمعک اتیکون Opn S از لحاظ شکل و نحوه قرار گرفتن در گوش (استایل سمعک)

سمعک Opn S در چهار مدل و استایل مختلف برای سطوح مختلف کم شنوایی عرضه می شود که شامل سمعک های گیرنده داخل گوش  (RITE) و سمعک های پشت گوشی (BTE) می شود.

سمعک اتیکن Opn S miniRITE

Opn S miniRITE-T

این مدل مشابه مدل miniRITE بوده با این تفاوت که مجهز به تلکویل بوده و می تواند در مکانهایی نظیر سالن های تئاتر، سینما و یا سایر مکانهایی که مجهز به سیستمهای لوپ هستند تجربه شنیداری بهتری را برای شما فراهمی کند. (تلکویل می تواند بطور مستقیم صدا را از طریق سیستم لوپ دریافت کند).

این سمعک برای افت شنوایی ملایم تا شدید تجویز می شود.

مشاهده مشخصات فنی سمعک Opn S miniRITE-T

Opn S miniRITE-R

این مدل از سمعک های Opn S یکی از شاهکار های اتیکن در زمینه سمعک های قابل شارژ محسوب می شود و با طراحی ظریفی که دارد مخفیانه در پشت گوش شما می نشیند. این سمعک نیز از لحاظ امکانات مشابه مدل miniRITE بوده با این تفاوت که قابلیت شارژ مجدد دارد.

باتری های بکار رفته در این مدل، از نوع باتری های لیتیومی قابل شارژ بوده که توان بالایی را در مدت زمان کوتاه شارژ باتری می توانند تولید کنند. برای شارژ کامل باتری های این سمعک تنها به 3 ساعت زمان نیاز است که با شارژ کامل، می توان به مدت 20 ساعت بدون وقفه از سمعک استفاده کرد.

مشاهده مشخصات فنی سمعک Opn S miniRITE-R

سمعک قابل شارژ اتیکن Opn S miniRITE-R

در صورتیکه از ویژگی استریمینگ این سمعک (اتصال مستقیم سمعک به گوشی موبایل و انتقال صدا) زیاد استفاده می کنید، مطمئن باشید که شارژر سمعک در طول روز همراهتان باشد. لازم است بدانید که با شارژ تنها 30 دقیقه این سمعک می توانید به مدت 6 ساعت به مدت زمان کارکرد آن اضافه کنید.

یکی دیگر از مزایای این سمعک اینست که در صورتی که باتری سمعکتان دچار مشکل شود، متخصص شنوایی می تواند باتری لیتیومی قابل شارژ سمعک را بدون اینکه نیاز باشد سمعک، به مراکز خدماتی و پشتیبانی اتیکن فرستاده شود، در کلینیک با یک باتری سالم لیتیومی قابل شارژ تعویض کند.

در حال حاضر مدل قابل شارژ فقط در سطح تکنولوژی Opn S1 عرضه می شود

این سمعک برای کاهش شنوایی ملایم تا شدید مورد استفاده قرار می گیرد.

سمعک پاور اتیکن Opn S BTE PP

Opn S BTE PP

برای افرادی که دچار افت شنوایی شدید تا عمیق هستند، سمعک پشت گوشی قدرتمند و بسیار قوی مدل BTE PPیک انتخاب هوشمندانه خواهد بود. این سمعک همانطور که از اسمش پیداست، از دسته سمعک های پاور بوده و در عین حال که قدرت تقویت کنندگی بسیار بالایی دارد از طراحی ظریف و مقاومی نیز برخوردار است.

از بلندگوی (رسیور) سمعک داخل قاب کوچک که در پشت گوش قرار می گیرد به خوبی محافظت می شود. این مدل نیز مشابه miniRIT-S مجهز به تلکویل است که در مکانهایی که سیستم لوپ دارند یک مزیت محسوب می شود.

یک نشانگر LED بر روی آن تعبیه شده است که وضعیت روشن/خاموش بودن سمعک را نشان می دهد. طول عمر بالای باتری های بکار رفته در این مدل یکی دیگر از مزایای این سمعک به شمار می آید.

مشاهده مشخصات فنی سمعک Opn S BTE PP

Opn S miniRITE

این سمعک بطور کاملا مخفی و نامحسوس پشت گوش شما قرار می گیرد و در واقع کوچک ترین سمعک پشت گوشی (گیرنده داخل گوش) اتیکن به شمار می آید. یک بلندگوی (رسیور) بسیار کوچک که به یک سیم بسیار باریک و تقریبا نامریی متصل شده است، به راحتی درون گوش شما فیت می شود و سیگنالهای الکتریکی صدای تقویت شده و پردازش شده را از سمعک به رسیور منتقل می کند.

سمعک مدل miniRITE از دسته سمعک های Made for iPhone – MFI است که به راحتی و بدون نیاز به هیچ وسیله جانبی می تواند به گوشی های تلفن همراه آیفون متصل شود و صدای مکالمات را بین سمعک و گوشی بصورت بی سیم منتقل کند. همچنین یک دکمه فشاری بسیار ظریف بر روی آن تعبیه شده است که به شما امکان می دهد بلندی صدای سمعک و برنامه های شنیداری آن را به راحتی تغییر دهید.

این سمعک می تواند کم شنوایی ملایم تا شدید را پوشش دهد.

مشاهده مشخصات فنی سمعک Opn S miniRITE

سمعک اتیکن Opn S miniRITE

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید