سمعک Opn اتیکن

تجهیزات کمک شنوایی از زمان عرضه اولین سمعک در سال 1896، مسیر بسیار طولانی را پیموده اند و در 10 سال اخیر شاهد پیشرفتهای چشمگیری در این حوزه بوده ایم. امروزه سمعک ها با دقت بسیار بالاتری نسبت به قبل صداها را تقویت می کنند و نویز پس زمینه و همچنین فیدبک کردن سمعک (سوت کشیدن سمعک) به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است. برند دانمارکی اتیکن با معرفی سمعک Opn، تجربه شنیداری طبیعی تری را در مقایسه با سمعک های نسل پیشین، برای شما فراهم می کند و می تواند تکنولوژی هایی را در اختیار شما قرار دهد که بیش از پیش نیاز های ارتباطی و شنیداری روزمره شما را با سطح کیفی بسیار بالاتری تامین نماید.

پلتفرم جدید Velox

تکنولوژی جدید سمعک های Opn اتیکن

سمعک های سری Opn، از پلتفرم جدید اتیکن تحت عنوان Velox استفاده می کنند که 50 برابر نسبت به پلتفرم پیشین اتیکن (Inium Sense) از سرعت پردازشی بالاتری برخوردار است. شرکت اتیکن تعداد کانالهای پردازش فرکانسی را به 64 عدد افزایش داده و قابلیت تحلیل و آنالیز محیطی را با سرعت 100 بار در ثانیه به این پلتفرم اضافه کرده است. اتیکن ادعا می کند که این توان پردازشی بالا توانسته است درک گفتار را در محیط های پیچیده بهبوده بخشیده و به کاربر کمک کند تا برای شنیدن و درک صحبتهای دیگران، تلاش کمتری کند و درنتیجه مکالمات بیشتری را به خاطر بسپارد.

یکی از بزرگترین چالشهای افراد کم شنوا، درک گفتار در محیط های شلوغ و پر سروصدا است. در همین راستا شرکت اتیکن با معرفی سمعک های Opn، راهکار مبتکرانه ای را برای بهبود درک گفتار در محیط های پیچیده شنیداری که چندین نفر در حال صحبت  کردن هستند، ارایه کرده است.

اکثر سمعک های موجوددر بازار، با بهره گیری از تکنولوژی میکروفونهای جهت دار پیشرفته، صداهایی که از سمت مقابل فرد ساطع می شوند را نسبت به صداهایی که از سایر جهات پخش می شوند، بیشتر تقویت می کنند و به عبارتی دیگر، سمعک بر روی صداهای شخصی که در مقابل فرد قرار گرفته است، تمرکز بیشتری پیدا می کند. این امر باعث می شود که فرد کم شنوا نتواند گفتگوی افرادی که در اطراف او هستند را به راحتی دنبال کند. تکنولوژی به کار رفته در سمعک های Opn، به شما این امکان را می دهد که بتوانید صحبتهای افرادی که در اطراف شما قرار گرفته اند را بدون صرف انرژی اضافی و با وضوح و شفافیت بالا بشنوید.

سرعت پردازش سمعک های Opn به حدی بالا است که علاوه بر پردازش سریع صداهای گفتاری از تمامی جهات، باعث کاهش نویز پس زمینه شده و طبیعی ترین تجربه شنوایی را برای شما فراهم می کند.

تکنولوژی سازگار با گوشی های آیفون – MFI

علاوه بر توان پردازشی بالا، سمعک Opn، اولین سمعک از برند اتیکن است که قابلیت اتصال مستقیم به گوشی های آیفون (دستگاه های مبتنی بر سیستم عامل iOS) دارد. به واسطه این تکنولوژی شما قادر خواهید بود صدای تماس ها و موسیقی در حال پخش در گوشی آیفونتان را بطور مستقیم و بدون نیاز به وسیله جانبی، از طریق سمعکتان و با کیفیت بالا دریافت کنید.

شما همچنین می توانید با استفاده از دستگاه TV Adapter 3.0، صدای تلویزیون را بطور مستقیم و بصورت استریو به سمعکتان منتقل کنید.

تکنولوژی BrainHearing

سمعک های جدید اتیکن بر پایه تکنولوژی انحصاری این شرکت تحت عنوان BrainHearing طراحی و تولید می شوند که به واسطه برخورداری از این تکنولوژی، تجربه شنوایی طبیعی و راحت و همچنین درک گفتار بهتری را ارایه می دهند.

تکنولوژی BrainHearing درسال 2014 برای حمایت و پشتیبانی از نقش مغز انسان در پردازش و ایجاد حس شنوایی، توسط شرکت اتیکن عرضه گردید. اگرچه گوش انسان وظیفه جمع آوری و تبدیل امواج صوتی به سیگنالهای الکتریکی را بر عهده دارد، این مغز انسان است که در نهایت حس شنیدن صدا را برای ما ایجاد می کند. اگر مشکل کم شنوایی درمان نشود، مغز و مسیرهای عصب شنوایی با گذشت زمان تحلیل می روند و مغز برای درک گفتار و همچنین پردازش صداهای دریافتی، باید تلاش مضاعفی کرده و انرژی بیشتری را مصرف نماید که نتیجه آن ایجاد خستگی ذهنی، اضطراب، افسردگی و اجتماع گریزی در فرد کم شنوا می شود. تکنولوژی BrainHearing به کمک مغز آمده و اضطراب و فشارهای روانی ناشی از مشکلات شنوایی را در فرد کاهش می دهد.

اتصال به اینترنت اشیا (IoT)

یکی از ویژگیهای جالب سمعک های Opn اتیکن، قابلیت اتصال به شبکه IFTTT از طریق نرم افزار موبایل Oticon ON است. Opn، اولین سمعک در جهان است که قابلیت اتصال به “اینترنت اشیا” را از طریق شبکه IFTTT فراهم می کند.

انواع سمعک OPN از لحاظ شکل و نحوه قرار گرفتن در گوش

سمعک Opn در دو مدل گیرنده (رسیور) داخل گوش miniRITE و یک مدل پشت گوشی پاور BTE13 Plus Power عرضه می شود. تمامی مدلها در برابر نفوذ آب و گرد و غبار تحت استاندارد IP68 مقاوم هستند.

سمعک Opn miniRITE

سمعک اتیکن مدل Opn miniRITE از نوع RIC (گیرنده داخل کانال گوش) ساخت کشور دانمارک

این سمعک با طراحی ظریف و منحصربفرد خود، بطور پنهان و نامحسوس در پشت گوش شما قرار می گیرد و رسیور کوچک سمعک که توسط سیم بسیار باریک و تقریبا نامریی به بدنه سمعک متصل شده است، درون گوش به راحتی فیت می شود. سمعک Opn miniRITE، با گوشی های آیفون سازگار بوده و یک دکمه فشاری برای کنترل بلندی صدای سمعک و تغییر برنامه های شنیداری آن، تعبیه شده است. این سمعک برای افت شنوایی ملایم تا شدید تجویز می شود و از باتری سایز 312 استفاده می کند.

مشاهده مشخصات فنی سمعک Opn miniRITE

سمعک Opn miniRITE-T

سمعک اتیکن مدل Opn miniRITE-T از نوع RIC (گیرنده داخل کانال گوش) ساخت کشور دانمارک

این سمعک نیز از نوع گیرنده (رسیور) داخل گوش بوده که در طراحی آن از دکمه فشاری دوبل برای تنظیم بلندی صدای سمعک و تغییر برنامه شنیداری استفاده شده است. این سمعک برخلاف مدل قبلی، به تلکویل مجهز است که در محیط هایی که به سیستم لوپ مجهز هستند می تواند کارایی بسیار خوبی داشته باشد. سمعک miniRITE-T با گوشی های آیفون سازگار بوده و برای افت شنوایی ملایم تا شدید تجویز می شود و از باتری سایز 312 استفاده می کند.

مشاهده مشخصات فنی سمعک Opn miniRITE-T

سمعک Opn BTE13 Power Plus

سمعک اتیکن مدل Opn BTE13PP از نوع BTE (پشت گوشی) ساخت کشور دانمارک

این سمعک از دسته سمعک های پشت گوشی پاور محسوب می شود که علاوه بر توان تقویت کنندگی بالا، از مزایای پلتفرم جدید اتیکن (Velox) برخوردار است. مشابه سایر مدلهای Opn، سازگار با گوشی های آیفون بوده و مجهز به تلکویل است. دکمه فشاری برای تنظیم بلندی صدای سمعک و برنامه های شنیداری آن در بدنه سمعک تعبیه شده است و از یک نشانگر LED، برای نمایش وضعیت سمعک استفاده شده است. سمعک Opn BTE13 Power Plus، برای کم شنوایی شدید تا عمیق تجویز می شود و از باتری سایز 13 استفاده می کند.

مشاهده مشخصات فنی سمعک Opn BTE13 PP

سطوح تکنولوژی و قیمت سمعکهای Oticon Opn

سمعک های Opn در سه سطح تکنولوژی و قیمتی Opn1, Opn2 و Opn3 عرضه می شوند. سمعک Opn1 پیشرفته ترین  امکانات را در اختیار شما قرار می دهد و از قیمت بالاتری برخوردار است. بطور کلی هرچقدر سطح تکنولوژی سمعک بالاتر باشد، قیمت بیشتری خواهد داشت. در جدول زیر می توانید امکانات ارایه شده در سطوح مختلف تکنولوژی را مشاهده نمایید.

Features Oticon Opn1 Oticon Opn2 Oticon Opn3
Speech Understanding
OpenSound Navigator Level 1 Level 2 Level 3
Balancing Power Effect 100% 50% 50%
Max. Noise Removal 9 dB 5 dB 3 dB
Speech Guard LX Level 1 Level 2 Level 3
Spatial Sound LX 4 estimators 2 estimators 2 estimators
Soft Speech Booster
Sound Quality
Speech Rescue
Clear Dynamics
Binaural Noise Management
Fitting Bandwidth 10 kHz 8 kHz 8 kHz
Processing Channels 64 48 48
Bass Boost (Streaming)
Listening Comfort
Transient Noise Management 4 configurations On/Off On/Off
Feedback Shield LX
Wind Noise Management
Binaural Coordination
Personalization & Optimizing Fitting
YouMatic LX 3 configurations On/Off On/Off
Fitting Bands 16 14 12
Multiple Directionality Options
Adaptation Management
Oticon Firmware Updater
Tinnitus SoundSupport
Speech Rescue
Acoustic Notifications
Connecting to the World
Stereo Streaming (2.4 GHz)
Made for iPhone
Oticon ON App
Connect Clip
Remote Control 3.0
TV Adapter 3.0
AutoPhone
Special Needs
Tinnitus SoundSupport

نرم افزار موبایل، لوازم جانبی و تجهیزات کمک شنوایی سازگار با Oticon Opn

سمعک های Opn با نسل جدید تجهیزات جانبی وایرلس تحت عنوان TwinLink سازگار هستند که شامل موارد زیر می شود.

دستگاه ConnectClip

این وسیله جانبی سمعک شما را به یک هندزفری بی سیم استریو برای پاسخ دادن به تماسهای گوشی موبایلتان تبدیل می کند و به عنوان یک استریمر حرفه ای، صدای موسیقی در حال پخش بر روی گوشی موبایلتان را (چه اندروید چه آیفون) بصورت استریو به سمعک انتقال می دهد. شما همچنین می توانید از این وسیله بصورت یک میکروفون بی سیم استفاده کنید و یا سمعکتان را از راه دور کنترل کنید.

با کمک ConnectClip، می توانید صدای تماسهای گوشی موبایلتان را (هر گوشی موبایل هوشمند مجهز به بلوتوث) بصورت استریو از سمعکتان بشنوید و صدای شما از طریق میکروفون تعبیه شده در ConnectClip به گوشی موبایلتان ارسال می شود.

این دستگاه می تواند صدا را به هر دو سمعک شما بطور همزمان منتقل کند و ویژگی حذف نویز بکار رفته در ConnectClip، باعث می شود میکروفون دستگاه صدای شما با وضوح و شفافیت بالا منتقل کند

این وسیله جانبی قدرتمند، همچنین می تواند صدای موسیقی، پادکست و … را که در حال پخش در گوشی موبایلتان است را با کیفیت بالا به سمعک منتقل نماید

شما همچنین می توانید به تبلت و یا لپ تاپ خود متصل شده و صدای تماسهای ویدیویی را از طریق سمعکتان بشنوید.

ConnectClip همچنین می تواند بصورت یک میکروفون بی سیم عمل کند. کافیست دستگاه را به شخصی که دور از شما در حال صحبت کردن است، بدهید تا صدای او توسط دستگاه بصورت بی سیم به سمعکتان جریان پیدا کند.

یکی دیگر از امکانات این دستگاه چند منظوره، کنترل سمعک از راه دور است. شما می توانید به کمک ConnectClip، بلندی صدای سمعک را تنظیم کرده و برنامه های شنیداری آن را تغییر دهید و صدای میکروفون سمعک را قطع کنید.

دستگاه TV Adapter 3.0

این وسیله جانبی صدای تلویزیون و یا هر منبع صوتی دیگر را بطور استریو به سمعک منتقل می کند.

دستگاه Remote Control 3.0

با استفاده از این وسیله جانبی شما می توانید سمعکتان را بطور نامحسوس و از راه دور کنترل کنید. تنظیم بلندی صدای سمعک، تغییر برنامه های آن از ویژگیهای این وسیله جانبی است.

نرم افزار Oticon ON

این نرم افزار که قابل نصب بر روی گوشی های آیفون و اندرویدی است به شما این امکان را می دهد که بتوانید صدای سمعکتان را کم و زیاد کنید، برنامه های شنیداری آن را تغییر دهید و از وضعیت باتری سمعک مطلع شوید. همچنین به کمک ویژگی “Find my Hearing Aid” می توانید سمعک گم شده تان را به راحتی پیدا کنید (در محدوده سیگنال بلوتوث). همچنین امکان برقراری ارتباط بین سمعک و شبکه IFTTT از طریق نرم افزار در اختیار شما قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید